Листовой прокат является одним из наиболее экономичных видов металлопродукции. Он незаменим в создании прочных и легких металлических конструкций и изготовлении всевозможных деталей штамповкой.
Основную массу сортамента листового проката составляют стальные листы, которые классифицируется по таким признакам, как технология производства, геометрические размеры, химический состав металла, физико-механические свойства и назначение.
Прокатка листа стального осуществляется горячим или холодным, не требующим предварительного нагрева металла, способами. Стальной листовой металлопрокат делится на две главные категории - это толстый лист и тонкий. Толстый стальной лист выпускают толщиной 4 - 160 мм по отдельности или в рулонах. Листы, имеющие толщину более 60 мм, еще называются плитами. Толщина тонкого должна быть менее 4 мм, обычно выпускается длиной в пять метров, а толстолистовой прокат может изготавливаться до 50 м.
У сортаменті сталевих листів приблизно 78% займають зразки, виготовлені з вуглецевих марок сталей, і близько 20% з низьколегованих, поступово зростає випуск з легованих сталей. Широко використовуються аркуші із звичайних марок сталей та якісних конструкційних низьковуглецевих. Серед легованих листових сталей, дуже різноманітних за хімічним складом, можна виділити корозійностійкі (нержавіючі) сталі з великим вмістом хрому і нікелю, і електротехнічні, що містять високий відсоток кремнію і з низьким вмістом вуглецю.
Завдяки практичності, довговічності і антикорозійним якостям, потреба в даному виді продукції незмінно збільшується.
Виробництво листового прокату є одним з найбільш економічних видів металопродукції. Він незамінний у створенні міцних і легких металевих конструкцій та виготовлення різноманітних деталей штампуванням. Основну масу сортаменту листового прокату складають сталеві листи.
Сталевий лист класифікується за такими ознаками, як технологія виробництва, геометричні розміри, хімічний склад металу, фізико-механічні властивості та призначення.