Листовий прокат є одним з найбільш економічних видів металопродукції. Він незамінний у створенні міцних і легких металевих конструкцій та виготовлення різноманітних деталей штампуванням.
Основну масу сортаменту листового прокату складають сталеві листи, які класифікується за такими ознаками, як технологія виробництва, геометричні розміри, хімічний склад металу, фізико-механічні властивості та призначення.
Прокатка листа сталевого здійснюється гарячим або холодним, не вимагає попереднього нагрівання металу, способами. Сталевий листовий металопрокат ділиться на дві головні категорії - це товстий лист і тонкий. Товстий сталевий лист випускають товщиною 4 - 160 мм окремо або в рулонах. Листи, що мають товщину більше 60 мм, ще називаються плитами. Товщина тонкого повинна бути менше 4 мм, зазвичай випускається довжиною в п'ять метрів, а товстолистовий прокат може виготовлятися до 50 м.
У сортаменті сталевих листів приблизно 78% займають зразки, виготовлені з вуглецевих марок сталей, і близько 20% з низьколегованих, поступово зростає випуск з легованих сталей. Широко використовуються аркуші із звичайних марок сталей та якісних конструкційних низьковуглецевих. Серед легованих листових сталей, дуже різноманітних за хімічним складом, можна виділити корозійностійкі (нержавіючі) сталі з великим вмістом хрому і нікелю, і електротехнічні, що містять високий відсоток кремнію і з низьким вмістом вуглецю.
Завдяки практичності, довговічності і антикорозійним якостям, потреба в даному виді продукції незмінно збільшується.
Виробництво листового прокату є одним з найбільш економічних видів металопродукції. Він незамінний у створенні міцних і легких металевих конструкцій та виготовлення різноманітних деталей штампуванням. Основну масу сортаменту листового прокату складають сталеві листи.
Сталевий лист класифікується за такими ознаками, як технологія виробництва, геометричні розміри, хімічний склад металу, фізико-механічні властивості та призначення.